Savų ir dirbtinių dantų priežiūra
Išėjus iš Angitia klinikos su naujais atkurtais dantimis belieka tik išsaugoti šį nepakartojamą individualų dantų grožį.
Svarbu paminėti, kad dirbtinių dantų priežiūros priemonės ir būdai iš esmės tinka ir nuosavų dantų priežiūrai. Gali būti, kad perskaičius šias rekomendacijas, dantų būklė nepradės gerėti masiškai.
Tačiau jei atvertėte šį puslapį dar turėdami nuosavus dantis ir ketinate laikytis žemiau išvardintų rekomendacijų, - tikėkimės, kad dantų implantų Jums neprireiks. Todėl Kauno kliniką „Angitia“ kviečiame aplankyti burnos higienos, profilaktikos ir, gal būt, nežymaus dantų ėduonies sustabdymo tikslais.
Dantų ant implantų priežiūra
Unikalūs Nobel Biocare dantų implantavimo metodai, pažangios šiuolaikinės technologijos ir UAB „Angitia“ odontologų profesionali patirtis garantuoja puikų implantuotų dantų rezultatą – visiškai atkurtas buvusiųjų dantų funkcijas ir estetišką naujų dantų išvaizdą, identišką buvusiems savo dydžiu, spalva ir forma.
Dantis svarbu valyti iš visų pusių nuo dantenų link burnos ertmės, kad jų nedirginti ir po jomis nesustumti bakterijų bei apnašų. Dantų šepetėlį reikėtų keisti, vos praranda formą, ir persirgus viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.
Svarbu įsidėmėti, kad ir nuosavi, ir visi dirbtiniai dantys, jų tarpe – ir dantys ant implantų, - reikalauja kruopščios kasdienės priežiūros. Neprižiūrimi dantys - tikra mikrobų veisykla ir savų dantų praradimo aiškia perspektyva.
Dirbtinių prastai prižiūrimų dantų mikrobai nepažeis, tačiau išlieka tos pačios pažeidžiamos dantenos. Tad patekus mikrobams tarp danties implanto vainikėlio ir dantenų, gali kilti pan. pobūdžio dantenų susirgimai – gingivitas ir periodontitas, kaip ir turintiems nuosavus dantis. Dantenų ligų esmė ta pati, tik periodontitas vadinamas periimplantitu.
Nors dirbtiniai dantys patys nesusirgs niekada, tačiau dėl burnos ertmės netinkamos priežiūros dantų apnašas kaupiasi ir ant dirbtinių dantų vainikėlių. Ypač svarbu kruopščiai išvalyti dantis ties dantenų linija, nes ten mėgsta ilgiau užsibūti bakterijos, galinčios sukelti dantenų uždegimą.
Norint išsaugoti švarius ir baltus dantis „kaip naujus“, reikalinga nesudėtinga, tačiau kruopšti kasdienė priežiūra.
Dantų ant implantų priežiūra panaši, kaip ir natūralių dantų
Liežuvio paviršiaus švara
Norint sumažinti bakterijų kiekį burnoje, - svarbu kas rytą nuvalyti liežuvio apnašas specialiu grandikliu arba arbatinio šaukštelio koto plona briauna. Po to būtina išskalauti burną šiltu arba drungnu vandeniu. Tuomet mažiau bakterijų teks dantims.
Ant nevalomo liežuvio paviršiaus kaupiasi balsvas arba gelsvas nemalonaus kvapo įvairių apnašų sluoksnis, – tikras bakterijų rojus, - nuo kurio kaimynystės kenčia nuosavi dantys. Didesnis mikrobų kiekis, patekęs po dantenomis tarp savo ar dirbtinio danties, gali sukelti dantenų ligas.
Kasdien valyti liežuvio paviršių svarbu įpratinti ir vaikus. Teisingos dantų priežiūros įgūdžių ugdymas ankstyvoje vaikystėje, - vertinga tėvų dovana visam gyvenimui.
Kiti dantų ant implantų priežiūros būdai
- Kiekviena kartą pavalgius išskalauti burną vandeniu.
- Nors du kartus, - ryte ir vakare, - būtina valyti dirbtinius dantis įprasta dantų pasta ir įprastais arba tarpdančių šepetėliais. Dantų pasta dažniausiai turi antimikrobinį poveikį, sumažina dantenų jautrumą bei nežymų uždegimą.
- Dantų šepetėlį keisti, kai šereliai praranda formą ir persirgus infekcinėmis ligomis, pvz., gripu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pūliuojančia angina ir pan.
- Nors kartą per dieną išvalyti tarpdančius tinkamo storio ir modelio tarpdančių siūlu, kurį pasirinkti padėtų odontologas. Išvalius tarpdančius, būtina burną išskalauti specialiu skysčiu arba nors vandeniu.
- Nors kartą per metus atvykti profilaktikai pas odontologą.
- Nors kartą per metus apsilankyti pas burnos higienos specialistą.
Dantų ant implantų skirtumai nuo natūralių dantų
- Keraminių dantų ant implantų spalvą mažiau įtakoja dažančiosios medžiagos, pvz., kava, arbata, burokėliai, raudonas vynas, mėlynių uogos ir pan.
- Ant dantų implantų vainikėlių dantų akmenys kaupiasi mažiau, nei ant natūralių dantų.
Dantys ant implantų yra negyvi ir nejaučia sukandimo jėgos rizikos ribos. Dirbtiniai dantys pritaikyti kramtyti maistą, todėl svarbu objektyviai įvertinti labai kietų daiktų kramtymo rezultatus.
Nereikėtų kramtyti, pvz., riešutų, tvirtų kaulų, sudžiūvusios duonos, kietų saldainių „ledinukų“, neatidarinėti dantimis alaus butelių ir pan.
Dantų implantų garantija visam gyvenimui išlieka, nepriklausomai nuo galimo pažeidimo priežasties. Tik pacientas patirs šiek tiek nepatogumų savo laiko sąskaita.
Kietus daiktus rizikinga kramtyti ir nuosavais dantimis; skirtumas tik tas, kad nuosavi dantys gyvi ir jautrūs, todėl aiškiau juntama savų dantų „neperspaudimo“ riba, o turintiems dantų implantus tą ribą svarbu suvokti ir numatyti.